Haber

Akçaabat’ta Yarı Olimpik Yüzme Havuzu İnşaatı Şekilleniyor

Akçaabat Belediyesi tarafından Trabzon’un Akçaabat ilçesindeki Yaylacık plajında ​​yaptırılan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu’nun inşaatı şekilleniyor.

Akçaabat’ta yapılması planlanan SporKompleksin sadece bir bölümünü oluşturan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu Akçaabat’tadır. spor Su sporları olanaklarını artıracak ve gençleri su sporları yapmaya teşvik edecek. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatının kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacağını belirtti.

Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu ile ilgili konuşan Lider Ekim, “Sektörde söz verdiğimiz projelerden biri olan Akçaabat Spor Kompleksi Projemizin ilk adımı olan Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz için kolları sıvadık. Yaylacık İlçesi sahil kesimindedir.Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Projemiz tamamlandığında uluslararası maç ve organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek duruma geleceğiz.Akçaabat’ı çok yönlü bir Spor Kompleksi haline getirmeyi hedefliyoruz.Yarı Olimpik Yüzme Havuzu dışında Akçaabat’ımız da Spor Kompleksi, Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’ndan oluşmaktadır. Ulusal ve uluslararası bir marka olan Akçaabat’ımızı her geçen gün daha ileriye taşımak için çabalıyoruz. Üstlendiğimiz projeler “Tüm bunları gelecek nesilleri düşünerek gerçekleştiriyor ve hayata geçiriyoruz. sürdürülebilir olduğundan eminiz. Akçaabatımızı geliştirecek, değerine değer katacak işler yapmaya devam edeceğiz. Akçaabat’ımıza ve halkımıza söz verdik, yaptık, yapmaya da devam ediyoruz” dedi.

Akçaabat Yarı Olimpik Yüzme Havuzu 260 seyirci kapasiteli, 3 katlı ve toplam 3 bin 810 metrekare alana sahip olacak şekilde planlandı. Yüzme havuzu binası 2 bodrum ve zemin kat olmak üzere 3 kattan oluşmaktadır. – TRABZON

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu