Yaşam

Büyükşehir’in sürücü eğitimleri devam ediyor

Büyükşehir Belediyesi ‘Toplu Taşıma, Taksi, Servis’ şoförlerine eğitim vermeye devam ediyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kocaeli’de görev yapan “Toplu Taşıma, Taksi, Servis” şoförlerine verdiği eğitimler 2023 yılında da aksatmadan devam ediyor. Kocaeli’de görev yapan şoförler olası aksiliklere ve harika durumlara karşı eğitim alıyor.

VERİLEN EĞİTİMLER

Ulaşım Daire Başkanlığı, Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü, Maarif Amirliği tarafından, halkın inanç ve huzur içinde seyahat etmesi için sürücülere; Sürücü-Yolcu İletişimi, Engelli Yolcu-Sürücü İletişimi, Temel İlkyardım Uygulamaları ve Meslek Hastalıkları, Trafik Mevzuatı, Servis Mevzuatı, Taksi Mevzuatı, Yangın Güvenliği ve Söndürme Uygulamaları, Güvenli ve Ekonomik Sürüş Teknikleri ve Toplu Taşımada Genel Güvenlik.

MÜŞTERİ MUTLULUĞU

Toplu taşıma sürücülerine verilen eğitimlerde; Bilinçli sürücü olarak yapılması gerekenler, trafik ve toplu taşıma mevzuatı, yolcularla sağlıklı bağ kurma, ilk yardım ve meslek hastalıkları gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor. Bu eğitimler ile Kocaeli’de toplu ulaşım hizmet kalitesinin arttırılması ve müşteri memnuniyeti sağlanarak toplu ulaşımda marka haline gelmesi amaçlanmaktadır.

SÜRÜCÜ KARTI

Güncel olayların anlatıldığı, görsellerle renklendirildiği eğitimlere sürücülerin önem verdiği ve eğitimlere katılımın yüksek olduğu görülüyor. Bu tür eğitimlerin devam etmesini isteyen sürücüler, bu eğitimlerle trafikte daha bilinçli olduklarını ve kurallara daha fazla dikkat ettiklerini söylüyor. Eğitim sonunda katılımcılar sürücü kartı almaya hak kazanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu