Haber

Bakan Koca tepkilere neden olan videoyu kaldırdı: 1 dakika 53 saniye özür dilerim

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki gün önce Twitter hesabından hükümetin deprem bölgesindeki çalışmalarını anlatan bir ilan yayınladı. 1 dakika 53 saniyelik görüntüyü beraberinde getirdi.

Sosyal medyada deprem sırasında bu eyalette reklam filmi yayınlanmasının yanlış olduğu eleştirisi yapılırken, Türkiye Personel Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay, Bakan Koca’ya sorular yöneltti. Bakan Koca’ya reklam sineması için ne kadar ödendiğini soran Atay, “Sayın Bakanım profesyonel bir ajansa hazırlattığınız ve tamamen kendi propagandanız olan bu video için ne kadar ödediniz? Bu tutarı bakanlığın bütçesinden mi karşıladınız?” bütçe? Kamu kaynakları ile başka hangi harcamaları yapıyorsunuz? söz konusu.

Tepkilerin ardından Bakan Koca’dan açıklama geldi. Görüntüyü yayından kaldıran Bakan Koca, görüntülerin ortak duygumuzun dilinden uzak olduğunu belirterek özür diledi. Bakan Koca, şu ifadeleri kullandı: “1 dakika 53 saniye için özür dilerim. İki gün önce sosyal medyamızda yayınlanan bir videodaki iletişim sorunu dikkatimi çekememişti. Duygu.Videoyu yayından kaldırdım.Tüm dikkatimiz afet bölgesindeki görevlerimizde.Hoş geldiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu