Haber

BORUYA TAŞIYAN KITT KARDEŞİNİN SESİNİ DUYARAK KURTARILDI

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde bir binanın yağmur suyu gider borusuna sıkışan kedi itfaiye ekiplerine zor anlar yaşattı. Borunun çeşitli yerlerini kesmelerine rağmen kediye ulaşılamadı ancak getirilen yavru kedi ve kardeşinin miyavlama sesi gelince kedi bulunduğu yerden uzaklaştırılabildi.

Dün saat 17.00 sıralarında Atatürk Mahallesi Acıbadem Caddesi üzerindeki bir binanın yağmur suyu gider borusuna kedi yavrusu sıkıştı. Binada bulunanların durumu bildirmesi üzerine itfaiye ekipleri yavru kediyi kurtarmak için çalışma başlattı. Çeşitli yerlerden boruyu kesen gruplar kediye ulaşamayınca borunun çıkış tarafına kedinin kardeşi olan başka bir yavru kedi getirildi. Ağabeyinin sesine uygun çıkan kedi, itfaiye ekipleri tarafından borudan çıkarıldı.

Ev sahibi Bekir Gülmez, “Yavru kedi evin damından su borusuna girdi, sonra içinde sıkıştı. İtfaiye ekipleri uzun süre boruyu kesmeye çalıştı ama kedi korkup evin çıkışına doğru koştu. boru.Bir yandan da telefonlarımızdan kedi sesini dinleyerek çıkarmaya çalıştık.Çalışmadı.Daha sonra kardeşini getirdik miyavlamasının ardından çıkışa doğru geldiğinde itfaiye ekipleri onu yakaladı. ve çıkardım. Teşekkürler” dedi.

haber-nurdagi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu