Yaşam

Dolandırıcı, Deprem Kurbanlarıyla Konuştuğunda Merhamet Gösteriyor

6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen, Kahramanmaraş depremleri Yaralarını sarmaya çalışırken bölgeden dikkat çekici haberler gelmeye devam ediyor. İddiaya göre bu kez kiralık araç dolandırıcısı depremzede ile konuştuğunu anladı. aklı başına gelmiş gibiydi vatandaşın ‘dolandırılmaması’ için yardımcı olmaya çalıştı. Bu garip fenomene daha yakından bakalım.

Edinilen bilgiye göre depremzede, numarasına ulaştığı Elazığ’daki dolandırıcıyla WhatsApp üzerinden iletişime geçti. Depremden korktuğu için eve giremediğini bu nedenle araç kiralamak istediğini söyleyen vatandaş, beklemediği bir yanıtla karşılaştı. dolandırıcı,” Efendim, biz dolandırıcıyız. depremzedeleri kandıramam . Bir sürü araba kiralama dolandırıcılığı var.Kendisi gibi dolandırıcılardan depremzedeyi korumaya çalıştı” dedi.

İşte WhatsApp’taki dolandırıcılık haberinin ekran görüntüleri:

Paylaşılan ekran görüntülerine baktığımızda dolandırıcı vatandaşı dolandırmadığı için, en çok tanınanaraç kiralama firmaları web sitelerini paylaşıyor ve ” Havale EFT ile para atmayın.” durumunda uyardığın Görürüz. Bu ekran sahneleri bizi tam anlamıyla ağladığımız gibi güldürüyor…

Bahsetmişken, araba kiralama dolandırıcılığı Türkiye’de çok sık oluyor. bahsetmeye değer. Geçersiz siteler kuran dolandırıcılar sanki ellerinde araba varmış gibi davranarak havale veya EFT ile vatandaşlardan para alıyorlar. Araç kiraladığını zanneden vatandaş, araç gelmiyor ve muhatap yok ulaşamamanın bir sonucu olarak Dolandırıldığını anlar. Bu nedenle yukarıda dolandırıcının belirttiği gibi en bilinen markalara şaşırmamak ve internet üzerinden kiralama yaparken online ödeme yapmamakta fayda var.

habercatalzeytin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu