Haber

Hasarlı Evini Evcil Hayvanları İçin Bırakamayan Osmaniyeli Depremzede: “Çadır yaptık diyorlar, oraya götürmek istiyorlar.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye 2019’daki depremde ağır hasar gören evinden hayvanları nedeniyle çıkamayan Hacı Mehmet Mart, çadır bulamadığını söyledi. Mart, “Hayvanlarım burada kalıyor. Evim yıkılmak üzere. Afad Ne Kızılay ne de Kızılay bize çadır konusunda yardımcı olmuyor. Çadır kent yaptık diyorlar, oraya götürmek istiyorlar. Evlerimizde hayvan var, hiçbir yere gidemiyoruz. 20 koyunum var, 20 koyunla bu AFAD çadırına gidemem” dedi.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesine bağlı Yarbaşı Kasabası Karaçarlı Mahallesi’nde oturan Hacı Mehmet Mart, durumunu şöyle anlattı:

“Hayvanlarım burada kalıyor. Evim yıkılmak üzere. Ne AFAD ne de Kızılay çadır için yardım etmiyor. Çadır ihtiyacımız var, istiyoruz, yok diyorlar, vereceklerini söylüyorlar.” geldikleri zaman bir yere gidemiyoruz halletmemiz lazım hırsız var herşey olur benim 20 koyun var 20 koyunla bu AFAD çadırına yani çadırkente gidemiyorum. “

“İNEĞİN YANINDA UYUYORUZ”

Hatice Mart, “Burası bizim evimiz giremiyoruz. Burada ineğin yanında yatıyoruz. İnek burada, biz buradayız. Yukarı çıkamıyoruz, hayvanlarla kalıyoruz” dedi.

“OY VERME ZAMANI GELDİĞİNDE OY İSTİYORLAR”

Erkan Cihat Mart, “Depremden beri burada ineklerimize çinko ile yer yaptık. Oy verme zamanı gelince hepsi gelip bizden oy istiyor” dedi.

Kaynak: ANKA / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu