Haber

Malatya Büyükşehir’den tam gaz kar mücadelesi

MALATYA (İGFA) – Malatya Büyükşehir Belediyesi, meteorolojik bilgileri dikkate alarak ilçeler ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışının hayatı olumsuz etkilememesi için çalışmalarını 7/24 karla sürdürüyor.

Karla mücadele çalışmaları hakkında bilgi veren Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, “Meteorolojiden gerekli uyarıların alınmasının ardından 27 Ocak Cuma akşamı Büyükşehir Belediye Başkanımız başkanlığında gerçekleştirilecek. Selahattin Gürkan, Büyükşehir Belediyemiz ve MASKİ Genel Müdürlüğü ekipleri vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için birlikte çalıştı. toplantımızı yaptık. Toplantımızda Sayın Liderimize tuzlama çalışmaları ve araçlarımız hakkında bilgi verildi. Yedek ekipman temini ile ilgili talimatı Sayın Liderimiz verdi. Bu noktada vatandaşlarımızın kış sezonunda herhangi bir olumsuzluk yaşamadan yaşamlarını devam ettirebilmeleri için her türlü önlemi aldık.

Şehrimize hasretle beklediğimiz rahmet yağmurları yağmaya başladı. Temennimiz ve duamız kar yağışının devam etmesi. Yağışların Şubat ve Mart aylarında da devam etmesini temenni ediyoruz. Altyapı Uyum Merkezimiz (AYKOME), vatandaşlarımızın kış mevsiminde herhangi bir karamsarlık yaşamaması için sadece Malatya Büyükşehir Belediyesi ile değil ilgili kurumlarla da toplantılar yaparak 13 ilçede 718 mahallede her türlü tedbiri aldı. 24 saat teyakkuz halindeyiz. Meteorolojinin yaptığı duyuru çerçevesinde 13 ilçede kar yağışı başladı. İl merkezimizde kar yağışı hafifledi ancak ilçelerimizde yoğun kar yağışı devam ediyor. 718 mahallemizde gelişigüzel ulaşımı engelleyecek hiçbir sorunumuz yok. Tüm mahallelerimiz açıktır. 718 mahallede yaklaşık 2.500 çalışanımız ve 300’e yakın aracımızla vardiyalı olarak hizmet veriyoruz. İklim şartlarına göre sürücüleri araçlarında kar lastiği ve zincir olmadan yola çıkmamaları konusunda uyarıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu